Reģistrācija

67553339, 20289289

Visas nedēļas garumā strādājam no 8.00 - 20.00

Brīvdienās un svētku dienās pieņem dežūrārsts bez pieraksta, dzīvās rindas kārtībā

Zobu higiēna bērniem

Rūpes par bērna zobiem sākas jau mammas puncī, kad topošā māmiņa regulāri apmeklē higiēnistu, kā arī veic zobu labošanu, ja tāda nepieciešama. Bērns piedzimst ar sterilu mutes dobumu, mikroflora tajā veidojas vēlāk un ar pirmo buču no tēta, mammas vai jebkura ģimenes locekļa, kuram mutē ir kāda mutes dobuma saslimšana , viņš saņem arī sliktās baktērijas. Lai zobiņi spētu turēties pretī šīm agresīvajām baktērijām, ir jāievēro ļoti rūpīga mutes dobuma higiēna jau no pirmā zobiņa. Šo uzdevumu sākumā veic vecāki, tad apmēram 3 gadu vecuma  jādodas regulārās vizītēs pie zobu higiēnista un līdz pat 8-9 gadu vecumam zobu tīrīšana mājās notiek vecāku kontrolē, jo bērna roku motorika vēl nav pilnībā nobriedusi, tādēļ vecākiem zobiņi ir jāpārtīra.

Pirmā vizīte pie higiēnista bērnam var būt jau agrākā vecumā – pasēžot mammai vai tētim klēpī var iepazīties ar kabinetu, ar dūcošo birstīti, kura noņem sliktos zobgraužus, ar putekļu sūcēju siekalām un gaisa pūtēju. Ļoti svarīgs ir pirmais kontakts ar higiēnistu, no tā ir atkarīga turpmākā sadarbība. Patstāvīgi bērniņš krēslā sēžas apmēram 3 gadu vecumā, zobiņi tiek apskatīti, nopulēti, uzlikts garšīgs fluoru saturošs gels, higiēnists izstāsta vecākiem un bērnam par zobu kopšanu mājās. Higiēnistu ieteicams apmeklēt reizi gadā, 7,11 un 12 gadu vecumā – divreiz gadā, jo tad aktīvi notiek zobu maiņa uz pastāvīgajiem zobiem un kopšana ir īpaši rūpīgi jāuzmana.

Balstoties uz jaunākajiem pētījumiem, jau no pirmā zobiņa ir jālieto zobu pastas ar fluorīda saturu vismaz 1000 ppm, jo tikai tā var panākt efektīvu pretkariesa darbību. Tas ir rakstīts uz iepakojuma. Uz zobu birstītes zobu pasta jāliek zirņa lielumā un zobus jātīra divreiz dienā – pēc brokastīm un pirms gulētiešanas. No apmēram 7 gadu vecuma bērns var sākt lietot zobu diegu. Ja nav platu spraugu starp piena zobiem, tad higiēnists iesaka vecākiem diegot zobiņus arī piena sakodienā jau no 3 gadu vecuma.

Bērniņiem no pusotra gada vecuma uz nakti ir ieteicams dzert tīru ūdeni un izvairīties no nakts barošanas ar saldu dzērienu vai maisījumu. Tas viss var veicināt pudeļu kariesa rašanos un piena zobu zaudēšanu, kas savukārt noved pie problēmām ar sakodienu, brīdī, kad šķiļas pastāvīgie zobiņi.

Jāatceras, ka tikai veiksmīga un regulāra sadarbība starp higiēnistu, bērnu un vecākiem nodrošina labu rezultātu un veselīgus zobiņus.

Skaists smaids ir mūsu un mūsu bērnu panākumu atslēga un mēs, vecāki, esam atbildīgi par to.