Reģistrācija

67553339, 20289289

Visas nedēļas garumā strādājam no 8.00 - 20.00

Brīvdienās un svētku dienās pieņem dežūrārsts bez pieraksta, dzīvās rindas kārtībā

Kā sagatavot bērnu zobārsta apmeklējumam.

Bieži vien vecāki, gatavojot bērnu zobārsta apmeklējumam, saka :”Tev nekas nesāpēs… Tev neko nedarīs…” – un mēģina viņu pierunāt uzvesties labi, pirms bērns ir atnācis uz klīniku un ieraudzījis zobārstu. Tas bērnam liek satraukties jau iepriekš, tāpēc no šādas “sagatavošanas “ ir jāizvairās. Jāizturas ikdienišķi un dabiski. Vienkārši vizītes vai iepriekšējā dienā jāpasaka bērnam, ka “iesim pie zobārsta, kurš saskaitīs zobiņu, palīdzēs un pamācīs, kā pareizi tos kopt”. Iepriekš jau var izmēģināt un izspēlēt, kas būs jādara zobārsta krēslā.

Ko labāk nedarīt.

1. Nesakiet bērnam: “Tev neko nedarīs,” jo pat apsēsties krēslā, atvērt muti un ļaut zobārstam apskatīt zobus nozīmē kaut ko darīt. Labāk stāstiet, kas jādara bērniem un ko darīs zobārsts.
2. Nesakiet bērnam: “Tev nekas nesāpēs,” jo bērns līdz 4-5 gadu vecumam sāpes neatšķir no spiediena sajūtas, tāpēc bērns pat zobārsta pieskārienu zobam var uztvert kā sāpes. Labāk sakiet, ka dakterītis būs ļoti uzmanīgs un rūpīgs.
3. Ja vecākiem pašiem ir stipras bailes no zobārsta, bērns to jutīs un baidīsies jums līdzi.  Ja ir iespējams, lai bērnu labāk pavada kāds tuvinieks, kas nebaidās no zobārsta un spēj vizīti pie zobārsta uztvert neitrāli, bez saasinātām emocijām.
4. Pēc iespējas izvairieties no sarunām ar negatīvu attieksmi pret zobārstniecību, pat ja liekas, ka bērns nedzird. Nekad nevajag bērna klātbūtnē skaļi apspriest, cik ļoti zobārsts jūs nomocījis vai cik briesmīga kājminamā zobu urbjamā mašīna bija kādreiz, jūsu bērnībā. Bērns nespēj atšķirt pagātni no tagadnes un uztver to kā realitāti. Brīdī, kad bērnam būs jāiet pie zobārsta, šie stāsti ātri uzpeldēs no zemapziņas.

Lai veiksmīgs zobārsta apmeklējums gan jums, gan jūsu atvasei!